FAQ

Najczęściej zadawane pytania:

Jaka jest różnica między bramą dwuskrzydłową, a uchylną?

Brama dwuskrzydłowa montowana jest w standardzie, otwiera się na boki. Wyposażona jest w zamek, rączkę, uchwyty na kłódki i rygle (u góry i u dołu drzwi), umożliwiające zablokowanie jednego skrzydła. Brama uchylna, montowana jest na życzenie klienta (płatna dodatkowo). Otwiera się do góry na sprężynach i na specjalnych rolkach przesuwana jest do wewnątrz.

Czy konstrukcja wytrzyma opady śniegu?

Tak, szkielet konstrukcji jest stabilny i trwały. Dla bezpieczeństwa użytkowania zalecamy jednak usuwać zalegający śnieg z dachu

Czy kojce są bezpieczne dla psów?

Tak, konstrukcja kojców zapewnia psu komfort i bezpieczeństwo. Każdy kojec wykańczany jest ze szczególną uwagą, by nie znalazły się w nim elementy ostre i mogące skaleczyć zwierzę.

Czy można zmodyfikować wygląd lub wymiar kojca?

Tak, proponujemy wiele wymiarów kojców a wśród dodatkowych opcji znajduje się  wykonanie obrotowych uchwytów na miski, podłogi z desek, zabudowanie tylnej ściany i górnej części blachą oraz zmiany umiejscowienia drzwiczek. Umożliwiamy również zastosowanie innych kolorów blach. Jeżeli mają Państwo
swój projekt prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów.

Jakim samochodem dostarczany jest garaż / kojec ?

Ciężarowe samochody, którymi dostarczamy nasze produkty nie przekraczają DMC 12t. Samochody te nie są też dłuższe niż 10 m.

Co to jest kotwiczenie garażu i czy ekipa wykona tą czynność w ramach usługi?

Kotwiczenie garażu blaszanego polega na zamocowaniu go do podłoża i zabezpieczeniu przed niekontrolowanym przemieszczeniem (np. w skutek silnego wiatru). Bezpieczne użytkowanie blaszaka wymaga zakotwiczenia od razu po osadzeniu. Usługę tą klient powinien wykonać sam lub zlecić (odpłatnie) ekipie montującej garaż (trzeba to jednak zgłosić podczas zamówienia).

W miejscu montażu nie ma dostępu do mediów (prądu). Czy to nie będzie problem?

Nie, ekipa montażowa posiada nowoczesny bezprzeowode narzędzia.

Czy trzeba wpłacać zaliczkę lub zadatek podczas zamawiania?

Nie, wszelkie płatności regulowane są po montażu u klienta. Jedynie w sytuacjach, gdy zamówienie dotyczy nietypowych garaży lub kojcy możemy poprosić o zaliczkę.

Ile trzeba czekać na realizacje zamówienia?

Garaże produkowane są na bieżąco, „blaszak” jest gotowy w przeciągu 2-14 dni roboczych. Na kilka dni przed montażem (zazwyczaj 2-3) kontaktujemy się z klientami, potwierdzając czas i miejsce montażu „blaszaka”. W przypadku nietypowych zamówień czas produkcji może ulec wydłużeniu.

Jak mogę zamówić?

Telefonicznie, przez Internet (w naszym sklepie on-line), e-mailem lub osobiście w siedzibie firmy.

Jak przygotować teren pod garaże blaszane?

Garaż musi zostać osadzony na wyrównanym, stabilnym i utwardzonym podłożu. Sugerujemy wykonanie wylewki betonowej, o wymiarach większych ok. 15 – 20 cm od powierzchni zamawianego garażu. Można również na rogach osadzić stopy betonowe, bloczki lub płytki chodnikowe. One również muszą być wypoziomowane i stabilne.

Czy muszę mieć pozwolenie na postawienie garażu?

Zgodnie z prawem budowlanym (art 29, rozdz. 4, pkt. 2) pozwolenie nie jest konieczne w sytuacji, gdy powierzchnia zabudowy garażu nie przekracza 35m 2 . Na działce o wymiarach do 500m 2  prawo zezwala na postawienie maksymalnie dwóch takich garaży. Zawsze można również dopytać w swoim Urzędzie Gminy
lub Miasta, czy takie pozwolenie nie jest wymagane na podstawie innych przepisów.

Call Now Button